Her felaket yeni bir fırsatın habercesidir!

Evet kulağımda hiç uyanmasam şarkısı çalıyor. İçim acıyor insanlara kendinizi açıp onların içinizdeki çocuğu görememesi sizi aşağılaması! İyi niyetlerinizi suistimal etmesi! Paylaşmak bu kadar mı zor! Her şey maddiyat olmuş bir dünyada bıktım iki yüzlü ilişkilerden.

Yalanlar üstüne kurulu bir hayat! Karşınızdaki size öyle şeyler söyler ki dünyanın en samimi insanı zannedersin ama işine geldiği gibi cümleleri sarf eden güvensiz kırılgan cümleler. Olay nedir karşı taraftan faydalanabildiği kadar faydalanmak.

Bu sadece maddi değil sizi manevi olarakta sömürmek. İnsancıl sevginizi sömürmek. Sevgi vermeden sömürmek. Her tartışmada kendini haklı çıkarmak. Sevgi böyle değildir. Sevgi karşılıklıdır. Devamlı karşı tarafı suçlamazsın ortak bir yol bulmaya çalışırsın. Kırılganlıklarını bağırarak değil sevgi ile gösterirsin.

Evet temel sorun aslında bu tip insanların narsist kişiler olarak empatik kişileri ele geçirmesinden kaynaklanır. Narsizim ben merkezli, karşısındakileri empati yeteneği olmayan duygusuz insanlardır. Her şeyi onlar başarır. İşlerinde onlarsız işler yürümez. O şirketi alıp taşıyan onlardır. Hep o zorlukları yenmiştir. Kendisini o kadar beğenir ki aynaya baktığında yüzündeki kırışıklıkları çirkinliği bile göremez. Ama ona sorsanız dünyanın en güzel kadınıdır veya adamıdır.

Karşısındakinin zaaflarını yüzüne her an çarpabilir. Duygusal cümleler söyleyip sizi etkilese de bir gün bir bakarsınız ağzından çıkan laflara inanamazsınız. Cinselliği, ilişkiyi tek yönlü yaşar. Sizin ihtiyaçlarınız önemli değildir.

Bu kişiler her tarafta etrafımızda ailesinden babasından veya annesinden sevgi görmemiş insanlardır. Duygusal yoksunlukları vardır. Sizi maddi ve manevi sömürürler. Bir bakmışsınız özgüvensiz bitmiş bir haldesiniz. Ama ilişki içinde anlamazsınız size öyle cümleler kurar ki ya dersiniz ben travmalarımı bu kadınla paylaşayım ama bir gün bir kriz anında size öyle cümleler söyler ki hayatınızdan hiç bir kadın veya adamdan duymadığınız cümleler.

Öncelikli bu insanları nasıl tanırsınız bunun ipuçları vardır. Kendisini çalıştığı işte vazgeçilmez görüp sağlam bir CV ye sahip değilse. Devamlı taleplerinde sizi değil kendi talepleri önemliyse. Siz eleştirirken sizi incitiyor mu yoksa yapıcı eleştiriler mi yapıyor. Her şeyi şeffaf mı yoksa devamlı kriz anında yeni hikayeler ve ilişkiler çıkıyor mu? Sizi siz olduğunuz için değil eski deneyimlerin bir portföyü olarak isteklerde mi bulunuyor. Sizinle tek yönlü mü yaşıyor yoksa paylaşım içinde mi yaşıyor. Bu maddi ve manevi her şeyi içerir. günümüz kadınları maalesef kendi kazançlarını paylaşmak istemez çünkü paylaşmak erdemdir! Erdemli kadın sayısı çok azdır.

Sonuçta narsist kişilik bozukluğuna sahip insanlar empati yoksunu ben merkezli kişilerdir. Bu insanlardan kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim. Sizi bitirip tüketir hayat enerjinizi alırlar. Samimi arkadaşları yoktur. Telefonları ihtiyaçları olduğunda kullanabilecekleri boş telefon numaraları ile doludur. Eski ilişkileriyle irtibatı kopartmaz taki kafasında bitirene kadar istediğini bulamazsa eski ilişkileri tırtıklar.

Bu insanlar toksiktir. Bunları hayatınızdan uzak tutmak için ya tecrübeli olmanız yada ciddi psikoloji bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca sizi öyle inandırır ki psikolojisi bozuk olan sizsinizdir ama bu kişi anksiyeteleri olan hayata güvensiz bakan, temel içgüdüsünde kusurlu kişilik bozukluğu olan asıl kendisine güveni olmayan sorunlu kişiliktir. Onu hiç bir zaman kendisinin psikolojisinin bozuk olduğuna inandıramazsınız çünkü sorun sizdendir.

Sorun sizden değildir kendi hayatınıza bakın! Karşı taraf hayatı boyunca mutlu olamayacak siz sakın empat kibar kişiliğinizi bozmayın ve bozmalarına izin vermeyin. Çünkü hayatta en değerli siz ve sizin gibi insanlardır!