Felicia ile 1 sene geçti

Evet günlerden 13 Şubat 2022 ve Felicia ile bir senem doldu. Neler öğrendim neler yaptım derseniz? Çok güzel bir yaz geçirdim. Ömrümün en güzel yazlarından birisiydi. Gökova da 1 hafta, sonrasında Göcekte 10 gün koylarda dolaştım. 1 ay Bodrum Yalıkavak marinada kaldım. Hayatımın en güzel yazıydı yalan yok.

Her geçen gün açıkçası kendimi bu dünyada kendime bir şey kattıkça daha üst seviye bir olgunluğa eriştiğimi hissediyorum. Hayat aslında bir yolculuk. Bir amacı olmayan bir yolculuk. Bir amaç gütmeden  bu hayatta yaşamak gibisi yok. Ne olur gelecekte bilemem ama kendimi bir yolculukta hissediyorum. Bu yolculuk aslında kendimi bulma yolculuğu ben ne yaparsam kendim olurum ve diğer yaşayanlardan farklı olurum. O yüzden Felicia benim en değerlim. Benim bu yolculuktaki doğa ile olan iletişimim.

Bir nesneye aşık olur musunuz? Ben aşığım. Ona baktığım an ona bindiğim an her şey onunla başlıyormuş gibi geliyor bana. Bilmiyorum ama bu aslında doğa ile olan bağımı bir yelkenli ile perçinlememden kaynaklanıyor. Başka bir şey olsaydı bu, ona da aşık olabilirdim belki ama yelkenlim benim için çok değerli.

İnsan aslında yaş aldıkça özgürleşiyor mu bilmiyorum ama ben öyle oluyorum. Yaptıklarım edindiğim bilgiler. Yapmak istediklerim var. Bunu klasik her insanın yaptığı şeyleri yaparak değil de kendimce yorumlamak istiyorum. Yani beni ben yapan şeyler. Benim hayat hikayem ve bu hikayeye dahil olanlar tabii ki hayal kırıklıklarıda olacak. Ama hayat bu değil midir?

Bir gün gelecek hayata gözlerimi yumarken bir film şeridi gibi geçen bu kısa zamanın ne kadar güzel olduğunu hatırlamak istiyorum. Maalesef hayatımız kısa ve bu kısa zamanda yapacağımız çok şey var.

Sağlıcakla kalın sizde kendi Felicia’nızı bulmanız dileğiyle…